Zakupy w Internecie to wygoda i oszczędność

Może nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale technologia każdego dnia rozwija się tuż pod naszym nosem. Zaledwie na przestrzeni kilku ostatnich lat zmieniło się wiele rozwiązań, bez których obecnie nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania. Jednym z nich, są zakupy w Internecie, które z roku na rok stają się coraz popularniejsze.

Dzięki branży e-commerce (sprzedaży internetowej) zyskuje zarówno kupujący, jak i osoba, która prowadzi własny sklep on-line. Jako klient możesz zaoszczędzić czas i pieniądze, natomiast prowadzenie handlu elektronicznego może przynieść wymarzone zyski. 

Swoje pasje lub ciekawe pomysły możesz realizować z pomocą sklepu internetowego, gdzie przy dobrej promocji, zainteresowani z całego kraju, a nawet świata będą chcieli coś zakupić :).

Jaką przewagę daje e-commerce?

Według raportu opublikowanego przez portal Interaktywnie na początku 2018 roku, sklepy internetowe najbardziej zachęcają możliwością zakupu w dowolnych godzinach, proces zakupowy jest prosty, wybór produktów jest większy, a ceny mogą być znacznie mniejsze niż w sklepach stacjonarnych. Jesteś ciekawy, jakie zalety daje prowadzenie własnego sklepu internetowego?

  • Bazy klientów. Możesz je stworzyć, prowadząc newsletter. Węższa grupa osób, które chętniej kupią Twój produkt, jest obecnie bardzo pożądana. Jak już wiesz, jeżeli ktoś nie chce kupić Twojego produktu, to o wiele trudniej będzie go do tego przekonać, niż osoby, które zgodziły się otrzymywać maile dotyczące Twojego marki. To świetny sposób, żeby pielęgnować swoje kontakty z klientem, nawet po dokonaniu zakupów.

 

  • Pełna automatyzacja. Nowoczesne technologie zrobią wszystko za Ciebie. Zaplanujesz wysyłkę maili urodzinowych czy informujących o nowej ofercie, a gotowe platformy do sprzedaży wygenerują kupony rabatowe, wystawią fakturę, przekażą informacje sprzedażowe do magazynów i do działów marketingowych. Również będziesz mógł poprowadzić e-mail marketing dla swojej zgromadzonej bazy klientów. Dzięki analityce zobaczysz, które produkty sprzedają się najlepiej, a co przynosi najniższy dochód. Twój sklep może pracować całą dobę, a klienci będą mogli przeglądać swoje ulubione produkt w środku nocy. ?

 

  • Prostszy marketing Internetowy. Kupując w sieci, można szybko zweryfikować dany sklep, jakość jego produktów i przeczytać, jak wygląda z nim współpraca. Opinie można przeczytać na Facebooku, forach, czy jako recenzje na blogach i filmach na YouTube. Dużo wygodniej robić zakupy we własnym łóżku albo ukradkiem w pracy (tego może lepiej nie róbcie ?). Dzięki temu kanały promocji skupiają się głównie na reklamach personalizowanych typu Google Ads lub Facebook Ads i to dzięki nim możemy trafić dokładnie do takich odbiorców jakich chcemy. Dobrze prowadzone portale społecznościowe i współpraca z influencerami mogą przynieść korzyści w zamian za niewielki wkład.

 

  • Sklep bez magazynu? Część osób decydująca się założenie biznesu związanego z e-commerce decyduje się na zostanie swojego rodzaju pośrednikiem. Ściąganie towaru na bieżąco lub wysyłka bezpośrednio od producentów może okazać się dochodowym rozwiązaniem, redukującym koszty związane z wynajęciem miejsca i pracownika.

Czy warto założyć sklep internetowy?

Na rynku dostępnych jest wiele platform, które oferują systemy do zarządzania i prowadzenia sklepów internetowych. Łatwe wprowadzanie asortymentu, płatności,  system rabatów, przeceny, wariacje, stany magazynowe, dodawanie produktów do wirtualnego koszyka, maile potwierdzające i analityka to tylko część funkcjonalności, jakie oferują np. Shoper, Magento, Presta Shop, IAI Shop, a nawet darmowa wtyczka dla WordPressa o nazwie WooCommerce.

Sklepy internetowe to oszczędność czasu nie tylko dla klienta, ale też dla sprzedającego. Zapewniają sporą wygodę dla ludzi, którzy w dzisiejszych czasach, korzystają coraz częściej z telefonów komórkowych. Dlatego pamiętaj, aby Twój sklep był dobrze przystosowany pod urządzenia mobilne. Filtrowanie produktów po kolorze, rozmiarze, dostępności lub innych parametrach to coś, co bardzo ciężko zastąpić w sklepie stacjonarnym.

A więc teraz czas na zakupy! ?