Zapewne większość z nas miała styczność z transmisjami on-line prowadzonymi na żywo. W Social Mediach (Facebook, Instagram, Youtube) często wybierana jest komunikacja ze swoimi widzami, czy fanami na zasadzie „tu i teraz”. Odpowiadanie na pytania, zbieranie feedbacku czy pokaz premierowy to świetne sposoby na wzbudzenie zainteresowania i skrócenia dystansu między oglądającym i prowadzącym. Obecne czasy zmusiły nas do skorzystania z potężnego narzędzia, jakim jest Internet, aby wykonywać podstawową komunikację w pracy, czy szkole prosto z domu.

Streaming na własnej stronie internetowej

W przypadku profesjonalnych wydarzeń, należy wziąć pod uwagę bardziej stabilne rozwiązania, niż popularne media społecznościowe. Tam transmisje pełnią funkcję bardziej rozrywkową. Nowe okoliczności zmuszają nas do wykorzystania nowoczesnych narzędzi i rozwiązań, szczególnie przy szybko rozwijającej się konkurencji.

Streaming umieszczony na własnej stronie prezentuje się dużo bardziej profesjonalnie. Daje możliwość lepszego kontrolowania zachowań użytkowników i pozwala na potrzebne na daną chwilę modyfikacje. Kod odpowiadający za wyświetlenie transmisji jest umieszczany w miejscu, w którym chcemy, aby użytkownikom wyświetlił się odtwarzacz (player) transmisji. Moderowanie i kontrolowanie transmisją odbywa się z pomocą panelu zarządzającego transmisją.

Profesjonalna platforma streamingowa to świetne rozwiązanie dla firm, które regularnie prowadzą transmisje na żywo i potrzebują odpowiedniego systemu do przekazywania takiej transmisji z urządzeń nagrywających i publikowaniu ich na stronach klienta.

Platforma do płatnych szkoleń, warsztatów, konferencji

Z pomocą rozwiązań streamingowych można przeprowadzić wszelkiego rodzaju szkolenia edukacyjne z dowolnego tematu, warsztaty branżowe, czy transmitować odbywającą się konferencję medyczną, ekonomiczną lub polityczną. Bez względu na tematykę, można przeprowadzić każde szkolenie, które może odbyć się na miejscu.

Zaletą tego typu eventów prowadzonych w Internecie, jest możliwość dotarcia do znacznie większej grupy w tym samym czasie. To szczególna zaleta w czasach pandemii, gdzie nie ma możliwości zorganizowania szkoleń stacjonarnych. Czas, który musimy spędzić w domu możemy bardzo pożytecznie wykorzystać poszerzając swoją wiedzę i zwiększając kompetencje. To prosty sposób na szybsze osiągnięcie efektów, niż w przypadku tradycyjnych metod rozwoju.

Transmisje zamknięte z czatem i moderacją

Przewagą profesjonalnej transmisji na własnej stronie internetowej jest nie tylko możliwość jej technicznego dostosowania, ale wdrożenie takich rozwiązań jak moderowany czat, czy udostępnienie streamingu wyłącznie dla osób, które opłaciły dostęp. W przypadku Youtube, Facebooka czy Instagrama nie ma możliwości przeprowadzenia płatnych szkoleń video. Osoby, które dokonały wpłaty otrzymują specjalny kod, który jednorazowo pozwoli na uczestnictwo w wydarzeniu. To bezpieczny sposób na uniknięcie działania oszustów.